Volei masculin: Steaua București a ajuns la 50 de puncte în clasament | Roș-albaștrii s-au impus la Timișoara

Data: 2 februarie 2018, 20:23 | Autor: Nănuț Mădălina

Liderul Diviziei A1 la volei masculin, Steaua București, a obținut astăzi a 17-a victorie, după ce s-a impus în meciul de pe malul Begăi, în confruntarea cu CSU UV Timișoara. Partida a contat pentru etapa a 18-a.

Meciul s-a încheiat la capătul a 4 seturi. Timișorenii au reușit să câștige un act al partidei în prelungiri(setul 3), scor 29-27. Cu cele 3 puncte obținute, Steaua București a ajuns la un total de 50 de puncte în clasament, în timp ce voleibaliștii din Timișoara rămân pe ultima poziție a clasamentului, cu 3 puncte.

CSU UV Timișoara – CSA Steaua București 1-3(19-25,23-25,29-27,22-25)

CSU UV Timișoara: Gemănariu – 19 puncte, Schiesz – 14 puncte, Dragomir – 10 puncte, Damian – 7 puncte, Moica – 4 puncte, Manda – 2 puncte.
CSA Steaua București: Yavor – 18 puncte, Nikolic – 14 puncte, Johnson – 13 puncte, Cherbeleață – 10 puncte, Ocunschi – 10 puncte, Matei – 4 puncte, Kostic – 2 puncte, Tobosi – 1 punct.