Volei masculin: Craiova și Steaua vor lupta pentru trofeul ”Cupa Steaua 2017”

Data: 29 septembrie 2017, 22:04 | Autor: Nănuț Mădălina

Sâmbătă, 30 septembrie 2017, cu începere de la ora 12:00 CSA Steaua București și SCM U Craiova se vor duela în ultimul meci al ”Cupei Steaua 2017”. Echipa ce își va adjudeca meciul, va câștiga și competiția.

Atât Craiova, cât și Steaua au la activ câte 2 victorii în primele 2 zile ale Turneului organizat de echipa militară în Sala ”Mihai Viteazul”.

Oltenii antrenați de Dănuț Pascu și Claudiu Mitru au trecut de echipa venită din Bulgaria – Herbar Padardzik la capătul a 4 seturi, și de echipa din Divizia A – CS Știința București în minimum de seturi. De cealaltă parte CSA Steaua București s-a impus în prima zi a competiției, joi 28 septembrie, în fața echipei CSM București la scorul de 3-1, în timp ce astăzi a câștigat partida cu echipa din țara vecină după doar 3 seturi.

Rezultatele înregistrare în primele 2 zile la Cupa Steaua 2017 au fost:

Ziua 1 – 28.09.2017

CSA Steaua București – CSM București 3-1

S.C.M. „U” Craiova – Herbar Padardzik (Bulgaria) 3-1 (21-25, 25-20, 25-16, 26-24)

Dănuţ PASCU, antrenor S.C.M. Craiova:„În primul set au fost mai multe greşeli individuale, lipsă de concentrare. Am condus cu 12-6, iar pe fondul relaxării jucătorilor noştri, oaspeţii au revenit. Din al doilea set, băieţii au dat dovadă de seriozitate şi am câştigat celelalte seturi.”