Volei: Dinamo București, Campioană Municipală la minivolei feminin și speranțe masculin

Data: 25 martie 2018, 20:05 | Autor: Nănuț Mădălina

În perioada 23-25 martie 2018 în București s-au disputat turneele finale ala Campionatelor Municipale de minivolei feminin și speranțe masculin. Ambele competiții au fost câștigate de echipele de la CS Dinamo București.

Școala Gimnazială ”Mexic” din București a fost zilele acestea gazda Turneului Final Municipal de minivolei feminin, competiție la care au participat 6 echipe: CS Dinamo București, CSS Alexandria, CSS Constructorul, CSM Negrei, ASSG Mexic și CSM Majer.

În ultimul meci al turneului, micuțele de la CS Dinamo București, antrenate de Radu Adrian Baghera și Daniela Mincă, au trecut cu scorul de 3-0 de formația CSM Negrei și și-au trecut în cont trofeul competiției. Pe tot parcursul competiției tinerele voleibaliste au fost încurajate de părinții pătimași.

Echipa de volei masculin speranțe Dinamo București a câștigat Turneul Final Municipal după ce s-a impus în fața tuturor echipelor participante la competiție: CTF Mihai I București, CSM Simu și CSM Stan. Gazda turnelui final a fost echipa CTF Mihai I București.