Irina Begu, eliminată în primul tur la Indian Wells de Bianca Andreescu. Românca, enervată la culme de adversară

Data: 7 martie 2019, 3:40 | Autor: Kadi Bulgakov

Irina Begu a cedat în trei seturi partida din primul tur de la Indian Wells, disputată în compania canadience de origine română Bianca Andreescu, o jucătoare în plină ascensiune.

Jucătoarea din România a cedat cu 7-6(3), 3-6, 3-6, după două ore și 25 de minute de joc.

Irina Begu a dat cu racheta de pământ

Pe parcursul meciului, jucătoarea din România s-a arătat, în mai multe rânduri, nemulțumită de modul în care Bianca Andreescu sărbătorește câștigarea unor puncte.

În setul decisiv, Irina a devenit atât de iritată încât a lovit în câteva rânduri cu racheta în suprafața de joc pentru a se descătușa.

Pentru participarea în primul tur la Indian Wells, Irina Begu va încasa un cec în valoare de 16.425 de dolari și 10 puncte WTA.

Halep și Buzărnescu intră direct în turul doi

Simona Halep și Mihaela Buzărnescu beneficiază de un prim tur liber la Indian Wells. Cele două românce vor juca direct în turul doi (probabil sâmbătă), fiind și singurele noastre reprezentante rămase pe tabloul de simplu, în proba feminină.

Sorana Cîrstea și Monica Niculescu au fost eliminate încă din calificări.

error: Content is protected !!