Handbal feminin: SCM Craiova a piedut meciul din Rusia, dar este deja cu gândul la meciul retur: ”Sperăm să ne luăm revanșa”

Data: 21 ianuarie 2018, 20:59 | Autor: Nănuț Mădălina

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a disputat duminică – 21 ianuarie a treia partidă din grupa A a Cupei EHF în compania formației ruse Kuban.

Chiar dacă s-au aflat în avantaj, handbalistele alb-albastre s-au văzut egalate până la finalul primelor 30 de minute. În cea de a doua parte rusoaicele au preluat controlul jocului, spre final, reușind să se impună la două goluri.

Kuban – SCM Craiova 28-26(12-12)

S.C.M. CRAIOVA: Dumanska, Stanciu – Țicu, Florianu (4 g.), Șelaru (4 g.) Nikolic (4 g.), Trifunovic (4 g.), Klikovac (1 g.), Rădoi, Pricopi (2 g.), Elisei (3 g.), Tudor, Vizitiu (4 g.).

Pentru echipa rusă cele mai multe goluri au fost marcate de Arishina Liubov – 6, urmată de Frolova Yaroslava – 5 goluri.

Dumitru BERBECE, antrenor S.C.M. Craiova:“Felicităm Kuban pentru victorie. Am ținut aproape , am și condus în prima repriză, dar pe final, Kuban s-a impus. Pregătim meciul de acasă unde sperăm să ne luăm revanșa.”

Sâmbătă, 27.01.2018, ora 16:30, S.C.M. Craiova va întâlni pe Kuban Krasnodar, în Sala Polivalentă din Craiova.

error: Content is protected !!