FOTO Handbal feminin: SCM Craiova a obținut a doua victorie în Liga Florilor

Data: 16 septembrie 2018, 17:02 | Autor: Nănuț Mădălina

Sala Polivalentă din Craiova a fost duminică, 16 septembrie 2018, gazda partidei dintre SCM Craiova și CSM Roman, meci ce a contat pentru etapa a treia a Ligii Florilor la handbal feminin.

Meciul s-a încheiat cu victoria echipei oltene la o diferență de 8 goluri, 32-24. Primul gol al partidei s-a marcat în minutul 6 al partidei de către coordonatorul de joc Țicu, urmat la 12 secunde și de reușita lui Trifunovic. Oltencele au reușit să se mențină pe tot parcursul primei părți la o diferență consistentă față de adversare, 12-6 în minurul 22, iar pauza le-a găsit la un ecart de 6 goluri, 14-8.

Și în partea secundă a meciului, handbalistele antrenate de George Burcea au fost primele care au marcat, prin aceeași Țicu, în minutul 31. Cea mai mare diferență de goluri a partidei s-a înregistrat în minutele 46 și 50, atunci când Craiova a reușit să se desprindă la 10 goluri, 25-15, respectiv 29-19. În ultimele minute de joc pe teren au intrat, pentru echipa din Craiova, și sportivele mai puțin folosite, Colac și Stoican, acestea reușind să înscrie câte un gol fiecare.

Pentru Roman, cele mai multe goluri au fost marcate de Stoleru și Polocoser, câte 4 fiecare, în timp ce Trifunovic de la Craiova a reuțit să marcheze de 6 ori.

SCM Craiova – CSM Roman 32-24(14-8)

SCM Craiova: Trifunovic – 6 goluri, Țicu – 5 goluri, Rădoi – 4 goluri, Nikolic – 4 goluri, Zamfir – 4 goluri, Șelaru Ilie – 2 goluri, Tănasie – 2 goluri, Gjorgjijevska – 2 goluri, Seric – 1 gol, Colac – 1 gol, Stoican – 1 gol,
CSM Roman: Stoleru – 4 goluri, Polocoser – 4 goluri, Agrigoroaie – 3 goluri, Chitacu – 3 goluri, Manea – 3 goluri, Simion – 2 goluri, Todor – 2 goluri, Ivan – 2 goluri, Corban – 1 gol.

În etapa a patra, SCM Craiova va juca în deplasare pe terenul formație CS Măgura Cisnădie. Partida va avea loc miercuri, 19 septembrie 2018, și va fi transmiză în direct la TVR 1, de la ora 17:30. CSM Roman va primi vizita formației CS Minaur Baia Mare, joi 20 septembrie.

error: Content is protected !!