UPDATE | Volei masculin: Arcada Galați se oprește în optimile de finală ale Cupei CEV

Echipa de volei masculin Arcada Galaţi a pierdut meciul cu slovenii de la  ACH Volley Ljubljana, scor 3-2, ratând calificarea în sferturile de finală ale Cupei CEV.

Scorul pe seturi a fost 24-26, 25-19, 25-21, 19-25, 13-15, după 119 minute de joc.

Articol inițial:
Echipa de volei masculin CS Arcada Galați va intalni astazi – 30 ianuarie, in Sala Sporturilor din Galati, formatia slovena – ACH Volley Ljubljana. Meciul conteaza pentru mansa retur a optimilor de finala ale Cupei CEV si va avea loc cu incepere de la ora 18:00.

Pentru calificarea in sferturile de finala ale competitiei, echipa galateana are nevoie de o victorie de 3 puncte, la scorul de 3-0 sau 3-1, si castigarea setului de aur, dupa ce in meciul din tur CS Arcada Galati a pierdut la capatul a 3 seturi.

Rezultatul din meciul tur a fost: ACH Volley Ljubljana – CS Arcada Galați 3-0(25-19.27-25.25-22)

In 16-imi, CS Arcada Galați a eliminat formatia ceha – Kladno Volejbal cz.