Volei feminin: Agroland Timișoara a reușit să smulgă un set echipei Vasas Obuda Budapest în meciul tur din 16-imile Cupei Challenge

Echipa de volei feminin UVT Agroland Timișoara a debutat miercuri 28 noiembrie în 16-imile de finală ale Cupei Challenge în deplasare pe terenul formației ungare Vasas Obuda Budapest.

Formația antrenată de Bogdan Paul a reușit să smulgă doar un set fomației Vasas Obuda, astfel ca meciul s-a încheiat la scorul de 3-1 în favoarea echipei ungare. Partida a durat 93 de minute

Vasas Obuda Budapest – UVT Agroland Timișoara 3-1(25-14,25-15,22-25,25-18)

Pentru echipa timișoreană, Orle a reușit să puncteze de cele mai multe ori – 13(4) puncte, iar Lupescu a încheiat partida cu un procentaj de 26% la intercepție. Pe partea de blocaj, Iancu a avut două reușite.

Partida retur din 16-imile de finală ale Cupei Challenge dintre Agroland Timișoara și Vasas Obuda Budapest va avea loc în data de 6 decembrie 2018 in Sala Constantin Jude din Timișoara, cu începere de la ora 19:00.