Programul echipelor de la SCM Craiova si CS Universitatea Craiova in perioada 15-19.11.2018 | Patru partide se desfasoara la Craiova

In perioada 15-19 noiembrie 2018 iubitorii sportului din Craiova sunt asteptati sa isi sustina echipele favorite atat in meciurile disputate pe teren propriu, cat si la cele din deplasare.

Program echipe SCM Craiova si CS Univesitatea Craiova

HANDBAL FEMININ

„ Avem nevoie de suportul fanilor, să ne susţină în aceste două partide, foarte importante.”

Miercuri 15.11.2018
Liga Nationala – Liga Florilor, Etapa a 10-a, Sala Polivalenta din Craiova
SCM Craiova – CS Minaur Baia Mare, ora 17:30, TVR HD
Duminica 18.11.2018
Cupa EHF, Turul 3 – meci retur, Sala Polivalenta din Craiova
SCM Craiova – Borussia Dortmund, ora 18:00

Bogdan Burcea, antrenor SCM Craiova: “În Germania am întâlnit un adversar extrem de puternic, mai puternic decât mă aşteptam. Am reuşit să revenim până la pauză, iar ultimele 20 de minute ale partidei ne-au aparţinut şi am reuşit să ne impunem. Acest succes nu spune nimic în perspectiva partidei retur, pentru că ne va aştepta un joc mai dificil, mai ales că nu o vom putea utiliza pe Andreea Ianăşi, care s-a accidentat. În aceste două partide, cu Baia Mare şi Borussia Dortmund, trebuie să pună umărul şi sportivele, care ne-au ajutat mai puţin până acum. Avem nevoie de suportul fanilor, să ne susţină în aceste două partide, foarte importante.”