Lupte greco-romane: Răzvan Arnăutu, argint la CE U23 de la Novi Sad

România a obținut a treia medalie de argint prin sportivul Răzvan Arnăutu la Campionatul European de lupte U23 de la Novi Sad. Sportivul român a pierdut finala categoriei de 60 kg în fața turcului Kerem Kamal, scor 6-1.

Alexandru Solomon a pierdut finala mică în limita categoriei 67 kg. Românul  a fost întrecut de  sportivul din Belarus – Aliaksandr Liavonchyk. Scor 7-4.

În cadrul CE U23 de la Novi Sad au mai urcat pe podium și sportivii: Florin Tița (categoria 55 kg) și Leonard Istvan Berei (categoria 130). Ambii au obținut medalia de argint.

Azi au intrat în concurs și fetele. România va participa în total cu 6 sportive la această competiție: Cioclea Maria (50 kg), Șeicariu Suzana (53 kg), Ana Andreea Beatrice (55 kg), Incze Kriszta (65 kg), Anghel Alexandra (72 kg) si Vlasceanu Diana (76 kg).