Handbal masculin: Victorie superbă pentru Dinamo în ultimul meci de pe teren propriu în Grupa D a Ligii Campionilor

Formația CS Dinamo București a obținut o victorie superbă în ultimul meci de pe teren propriu în Grupa D a Ligii Campionilor. ”Câinii” au trecut la scor, 34-23, de rușii de la Chekhovskie Medvedi.

Deși au avut un start mai lent, fiind conduși în primele 20 de minute cu scorul de 5-8, și mai apoi cu 7-11, Dinamo și-a găsit jocul, a egalat la 11-11 și a preluat conducerea, astfel că la pauză ecartul era de 2 goluri pentru echipa dinamovistă, 15-13.

A doua repriză a aparținut în totalitate echipei alb-roșii, care în primele șase minute au trecut de la scorul de 15-13 la 20-13, iar finalul i-a dus la o diferență de 11 goluri, 34-23.

Neînvinși în Grupa D, cu 6 victorii și 3 egaluri, CS Dinamo București conduce detașat în Grupa D, cu 15 puncte.

CS Dinamo București – Chekhovskie Medvedi 34-23(15-13)

Pentru CS Dinamo București au marcat: Bannour – 7g, Mamdouh Ashem Shebib – 6g, Nantes Campos – 4g, Jamali Moorchegani – 3g, Alouini – 2g, Gavriloaia – 2g, Negru – 2g, Vrankovic – 2g, Vujic – 2g, Zulfic – 2g, Asoltanei- 1g, Kuduz – 1. De la Chekhovskie s-au remarcat Kotov si Ostashchenko au marcat câte 5 goluri fiecare.

În ultima etapă a grupei D, Dinamo va întâlni formaţia GOG, în data de 1 decembrie, în deplasare.