Handbal feminin: Sambata – 17 februarie incep partidele din Cupa Romaniei, editia 2017-2018

Editia a 33-a a Cupei Romaniei la handbal feminin din sezonul 2017-2018 va aduce la start toate cele 14 echipe din Liga Florilor, plus echipele clasate la sfarsitul turului pe primul loc in cele 2 serii ale Diviziei A. Competitia se desfasoara cu optimi de finala, sferturi de finala si un turneu final de tip Final Four.

Formatiile AHCM Slobozia si CSM Bucuresti au “furat” startul meciurilor din optimile de finala ale competitiei. Partida dintre cele doua adversare s-a disputant in avans, in data de 5 ianuarie 2018, si s-a incheiat cu victoria formatiei campioane la scorul de 34-19. CSM Bucuresti este astfel prima echipa calificata in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Iubitorii handbalului vor avea avea ocazia sa vadă 3 partide transmise în direct la Telekom Sport și Digi Sport.

Meciurile din optimile de finală de vor desfășura în perioada 17-21 februarie doar în manșă tur. Echipele învingătoare se vor califica astfel direct în sferturile de finală ale Cupei României

Programul optimilor de finala ale Cupei Romaniei Fan Courier va cuprinde urmatoarele partide:
AHCM Slobozia – CSM Bucuresti 19-34(11-18) – CSM bucuresti calificata in sferturile competitiei
Miercuri 21.02.2018
CS Rapid USL Metrou Bucuresti – HCM RM Valcea, ora 19:30, Telekom Sport si Digi Sport

Începând cu această ediție, competiția este sponsorizată de Fan Courier și poartă numele de Cupa României Fan Courier feminin.