Handbal feminin: CSM București s-a impus în meciul cu Dunărea Brăila

Marți, 15 octombrie, în Sala Rapid din București s-a disputat partida rămasă restantă din etapa a 6-a a Ligii Florilor dintre CSM București și HC Dunărea Brăila.

CSM București s-a impus cu scorul de 33-26, după ce a fost condusă timp de 50 de minute de Dunărea Brăila.

Jucătoarele de la malul dunării au căzut inexplicabil în ultimele zece minute, când au mai marcat un singur gol. Handbalistele lui Adi Vasile au marcat de opt ori şi au obținut a patra victorie din acest sezon.

Etapa a 6-a: CSM București – HC Dunărea Brăila 33-26(16-16)

CSM București: Curea – 6g, Torstensson – 8g, Cvijic – 1g, Perianu – 5g, Klikovac – 3g, Omoregie – 4g, Pintea – 4g, Moisă – 1g, Grbic – 1g.

HC Dunărea Brăila: Udriștoiu – 1g, Axinte – 2g, Milic – 1g, Dache – 5g, Czeczi – 7g, Tamires – 3g, Dmitrovic – 7g.

În clasament, bucureştencele ocupă poziţia a cincea, la nouă puncte de liderul Râmnicu Vâlcea, dar şi cu un meci mai puţin disputat. HC Dunărea Brăila este la egalitate de puncte cu CSM București în clasamentul Ligii Florilor, 12 puncte, dar ocupă locul 6