Handbal feminin: Craiova s-a impus la Galați în partida rămasă restantă din etapa a 20-a

Sâmbătă – 31 martie s-a disputat meciul rămas restant din etapa a 20-a a Ligii Florilor la handbal feminin dintre CSU Danubius Galați și CSM Craiova.

Partida jucată în Sala Dunărea din Galați s-a încheiat cu victoria echipei oltene, care a închis partida la scorul de 21-20. Meciul a fost unul extrem de strâns pe parcursul celor 60 de minute de joc, la pauza partidei înregistrându-se egalitate la goluri, 11-11. Și în partida de la Galați, cele mai multe goluri pentru echipa din Craiova au fost marcate de Țicu – 6, în timp ce pentru Danubius Galați, Sheiko a înscrie cele mai multe goluri – 4.

Cu cele 3 puncte câștigate SCM Craiova își consolidează poziția secundă în clasamentul Ligii Florilor, unde a acumulat 45 de puncte, în timp ce Danubius Galați rămâne pe locul 13 cu 15 puncte.

CSU Danubius Galați – SCM Craiova 20-21(11-11)

CSU Danubius Galați: Sheiko – 4 goluri, Jovanovska – 3 goluri, Livrinikj – 3 goluri, Selever – 2 goluri, Balaban – 2 goluri, Safta – 2 goluri, Taivan – 2 golurim Artean – 2 goluri,
SCM Craiova: Țicu – 6 goluri, Zamfir – 4 goluri, Rădoi – 3 goluri, Șelaru-Ilie – 3 goluri, Pricopi – 2 goluri, Nikolic – 2 goluri, Trifunovic – 1 gol.