Volei feminin: Stiinta Bacau a castigat partida tur din optimile de finala ale Cupei Challenge

Data: 25 ianuarie 2018, 14:18 | Autor: Nănuț Mădălina

Echipa de volei feminin CS Stiinta Bacau a reusit miercuri – 24 ianuarie sa se impuna in meciul tur al optimilor de finala ale Cupei Challenge pe terenul formatiei elvetiene – Sm’AESCH Pfeffingen.

Formatia antrenata de Florin Grapa si Aurel Cazacu a castigat la capatul a 5 seturi, dupa mai bine de 113 minute de joc. Pentru Stiinta Bacau cele mai multe puncte au fost marcate de Rogojinaru – 18(5), urmata de Fales cu 16(4) puncte.

Sm’AESCH Pfeffingen – Stiinta Bacau 2-3(22-25.25-16.25-15.21-25.11-15)

Meciul retur se va disputa in data de 7 februarie in Sala Sporturilor Bacau, cu incepere de la ora 17:00, iar castigatoarea se va califica in sferturile de finala ale Cupei Challenge. Adversara va fi invingatoarea din dubla Olimpiacos – CSM Targoviste.

In faza 16-imilor Cupei Challenge, Stiinta Bacau a eliminat echipa Azerrail Baku.